در شبکه های اجتماعی همراه ما باشید

نامزدها برای داشتن دوره نامزدی بهتر، بخوانند!

 نامزدها برای داشتن دوره نامزدی بهتر، بخوانند!

منظور از دوره نامزدی، فاصله بین عقد و عروسی است. یعنی عقد صورت گرفته و دختر و پسر به هم محرم شده اند یا طرفین برای عروسی آمادگی ندارند و می خواهند در فرصت و مناسبتی خاص و با برپایی جشن، زندگی مستقل خود را شروع کنند. ازدواج مراحلی دارد که اگر در هر مرحله ای بر اساس شناخت و آگاهی، سنجیده گام برداشته شود، زوج ها به خوبی از آن مرحله عبور کرده و به تدریج آماده زندگی مشترک خواهند شد. در مرحله خواستگاری دختر و پسر یک شناخت اجمالی نسبت به هم پیدا می کنند و بر اساس آن تصمیم گرفته اند که باهم ازدواج کنند. اما با توجه به این که انسان موجودی پیچیده و دارای ابعاد گوناگونی است لازم است که در دوران عقد شناخت و آگاهی زوجین نسبت به روحیات یکدیگر کامل شود تا برای زندگی مشترک از آمادگی های لازم برخوردار شوند.

زوج های جوان اگر می خواهند که دورن نامزدی شان به دور از اختلاف باشد و در آرامش باشند بهتر است به راهکارهای زیر توجه کنند:

1.ملاقات های صمیمانه

دختر و پسری که قصد ملاقات یکدیگر را در دوران نامزدی دارند باید با ظاهری آراسته هم دیگر را ملاقات کنند. آقایان اصلاح به موقع موهای سر، مرتب بودن موها، تمیز بودن لباس ها و استفاده از عطر مناسب را از یاد نبرند. خانم ها نیز سعی کنند در موقع ملاقات با همسر به سر و وضع خویش توجه نموده، علاوه بر عطر و آرایش مناسب برای افزایش زیبایی از لباسی استفاده کنند که بیشتر برازنده آنهاست تا بر جذابیت خود برای همسر بیفزایند. همچنین یکی از موضوعات مهمی که دختر و پسر درملاقات ها در صدد کشف آن هستند درجه محبت و علاقه همسر نسبت به خود می باشد. بنابراین بر زوج های جوان لازم است که عشق و علاقه خود را نسبت به همسر ابراز کنند و از گفتن کلمه یا انجام کارهای دلسردکننده خودداری کنند.

2. ارزش دادن به احساسات و عواطف یکدیگر

معمولا خاطرات تلخ و شیرین دوران نامزدی، گاهی تا آخر عمر در ذهن طرفین باقی مانده و در زندگی آینده شان تأثیر می گذارد. بنابراین زوج ها در دوران نامزدی باید مواظب عواطف، احساسات و شخصیت یکدیگر باشند. هرگونه سرسنگینی، بی اعتنایی و تکبر در مقابل عواطف و احساسات همسر ممکن است باعث جریحه دارشدن عواطف وی گشته، کار رابه جایی برساند که وی کینه همسرش را به دل گرفته و این مسئله لطمه های سنگینی بر زندگی مشترک وارد سازد.

3. هدیه دادن

هدیه همسر نشانه توجه و محبت اوست و اثر زیادی بر همسرش خواهد داشت، زیرا به طور ناخودآگاه مهر و محبت وی را در دل همسرش جای داده و به عنوان عامل مهمی در ایجاد ارتباط صحیح باعث همگرایی آنها نسبت یکدیگر خواهد شد. البته لازم نیست هدیه گران قیمت باشد، بلکه هدیه هرچند اندک ولی زیبا و مورد علاقه طرف مقابل باشد و با ظرافت داده شود.

 

منابع:

علی احمد پناهی، همسرداری.

مریم غلامی نژاد
نویسنده :مریم غلامی نژاد

مریم غلامی نژاد کارشناس ارشد روانشناسی بالینی هستم. علاقه زیادی به مطالب روانشناسی بخصوص در زمینه های اختلالات و آسیب های روانی کودک و بزرگسال دارم. خانواده درمانی و زوج درمانی از سایر موضوعات مورد علاقه من می باشد.

 
درباره ما

روان آسای سعی بر آن دارد که هر روز مطالب علمی و معتبر جدیدی در حوزه های روانشناسی، روانشناسی خانواده، روانشناسی نوجوان و روانشناسی کودک ارایه نماید، از اینکه همراهمان هستید بخود میبالیم.

 
کلیه حقوق این سایت متعلق به روان آسای میباشد.